Korowarka do kabli Bobr
Maszyna do rozcinania i recyklingu kabli

         Skórowarka do kabli przeznaczona jest do rozcinania izolacji z kabli elektrycznych i energetycznych, usunięcia opony i izolacji z żył kabli o średnicy do 12 cm poprzez zgniatanie z równoczesnym rozcinaniem. W pełnej wersji maszyna do recyklingu kabli umożliwia również wyciąganie drutu stalowego nośnego z oplotu aluminiowego ( linki AFL z linką stalową nośną - w zależności od stopnia skorodowania linki stalowej istnieje możliwość przerabiania odcinków do 15-20 m w całości), zdzieranie izolacji papierowej lub bawełnianej, rozcinanie kabli typu sektor, przerabianie kabli z linką nośną.

Maszyna do recyklingu kabli


         Po zastosowaniu odpowiednich noży możliwe jest rozcinanie izolacji ołowianych jak również nacinanie cienkiej serpentyny stalowej. Dzięki opatentowanemu systemowi nacinania istnieje możliwość przerabiania nietypowych kabli. np rozcinanie kabli typu feeder nacinanie kabli : wysokiego, średniego i niskiego napięcia. Koła zgniatające umożliwiają recykling drobnych żył drutowych od średnicy 1 mm. Wysokość położenia noża i głębokość nacięcia jest płynnie regulowana. Maszyna do recyklingu kabli wyposażona jest w dyszel i koła co umożliwia łatwy przejazd po punkcie skupu złomu.Konstrukcja maszyny umożliwia przerób szerokiego zakresu kabli mi. o rdzeniu pełnym, pojedynczych żył, żyły skręcane, płaskowniki, wałki itp.

Maszyna do rozcinania kabli

Maszyny do rozcinania kabli

Maszyna do recyklingu przewodów


         Po zastosowaniu zamiast noży kół nacinających, maszyna wycina odcinki izolacji z kabli. Jest to szczególnie wygodne gdy kable są lekko zagięte lub okręcone względem osi. ( np. kable tylu sektor) Jeżeli na maszynie zostanie zamontowany nóż tarczowy istnieje wtedy możliwość recyklingu kabli o twardej izolacji np. kable średniego napięcia. Płynna regulacja umożliwia obniżanie noża w zależności od typu przerabianego kabla.

Urządzenie do recyklingu kabli Skórowarka do kabli Korowarka do kabli Rozcinarka do kabli Walcarka do kabli Maszyna do recyklingu kabli

         Zalecana jest jednoosobowa obsługa maszyny. Urządzenie posiada system zabezpieczeń zwiększający bezpieczeństwo pracy. Maszyna do recyklingu posiada certyfikat CE oraz rewizję elektryczną. Posiadamy kilkuset zadowolonych klientów na terenie Polski, nasze maszyny pracują mi. w największych fabrykach kabli i punktach recyklingu metali.

Rozcinanie kabli Urządzenia do recyklingu kabli Maszyna do rozcinania kabla Walcarka do kabli Recykling kabli Maszyny do recyklingu kabli Odizolowywacz do kabli Maszyny do recyklingu kabliMaszyna do recyklingu kabli